Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 04. Maj 2024, 07:36:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubav.  (Pročitano 1704 puta)
13. Feb 2004, 07:40:46
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ljubav.
Koliko je recenica dosada ispisano o ovom magicnom i cudesnom osjecaju, koliko knjiga napisano, koliko rijeci izgovoreno, koliko vapimo i ceznemo da je uhvatimo i zauvijek zadrzimo uz sebe, a mnogima od nas, i pored toliko iskustva i naucenog, bas ta najvaznija stvar u zivotu ne uspjeva.
Mnogo, mnogo puta sam slusao i slusam tuzne ispovjesti mojih dugara i drugarica kako im veza nije uspjela, kako su se razisli u tugi i bolu ili kako uopste nisu uspjeli da osvoje odredjenu osobu u koju su se zaljubili, i pored, bar po prici, nevidjenih napora koje su ulozili. I cesto se u tim trenucima sjetim price svojih roditelja, kako su se oni nasli na ovoj divnoj pozornici zvanoj zivot i uspjeli da ostanu zajedno do danasnjeg dana kroz sve bure i oluje koje su ih neumitno pratile:
Preturajuci jednom po nekim starim kutijama mojih roditelja, tragajuci onako, cisto iz djecacke radoznalosti, za ko zna kojim iznenadjenjem, naidjem na podeblju fasciklu, u koju su pazljivo bila naslagana nekakva pisma. I naravno, poceh ih citati i bas kao da me je grom pogodio kada sam shvatio o cemu se radi. Bila su to ljubavna pisma mog starog koje je on u mladosti svojoj i u zanosu ljubavi pisao mojoj majci. I ta pisma su bila napisana sa toliko iskrenosti, topline i ljubavi da je to meni tada izgledalo prosto nespojivo sa licnoscu moga starog, koji je, mada sirokog srca i velike duse, ipak bio onaj tvrdoglavi, ponosni Krajisnik koji bi svoja osjecanja pokazao mozda jedino Bogu i to kada je nasamo.
Posto sam procitao sva ta pisma, naravno da nisam mogao izdrzati i odem da pitam roditelje kako je sve to bilo, kako su se oni "smuvali" kako bi mi to danas rekli, i tog veselog, zlatom obojenog jesenjeg predvecerja sam cuo pricu koja mi i sada tjera osmjeh na lice:
I oni su se, kao i mnogi od nas sada, tih 60 - tih godina otisnuli u inostranstvo trazeci sopstvenu srecu i bolju buducnost. On iz malog mjestasca podno Dinare, ona iz provincijalskog srbijanskog gradica na obali Lima. Naravno da su se odmah prihvatili prvog posla koji im se ukazao, on kod nekog naseg " gazde " na gradilistu, ona kod jednog drugog, takodje naseg " gazde " kao konobarica. I posto se ljudi ipak koliko - toliko brzo prilagode i upoznaju grad, stari je ubrzo cuo za taj nas kafic i cesto je poslije posla znao da ode tamo na pice sa drugarima sa posla da se osvjeze. I, ne lezi vraze, ubrzo se i zagledao u maldu i lijepu konobaricu koja je naravno imala vec pozamasan broj "udvaraca", kako to vec biva sa nasim ljudima u nasim kafanama. A ona, mirna, povucena i nadasve strogo patrijahalno vaspitana je bila samo tu da odradi svoju smjenu i mada ljubazna, goste je ipak posluzivala strogo profesionalno i ne zainteresovana na njihova dobacivanja. A stari se iz dana u dan sve vise zaljubljivao, i nakon nekoliko sedmica joj je, naravno na pogresan nacin, pijan u sred kafane izjavio ljubav. Majka ga je hladno pogledala i samo prosla, a stari je odmah bio izlozen nebrojenim podrugljivim komentarima i zadirkivanjima. No, kad je vec skupio hrabrost da joj to prizna, e onda vec nije htio odustati tek tako. Svaki dan je dolazio u kafanu, svaki dan je obasipao komplimentima, donosio joj razno - razne poklone, ruze, cokolade, bombonjere, ali nista mu to nije pomagalo. Stara - mrtva hladna. Ponekad bi dolzio samo na kratko, tek da popije pice i da je samo vidi i odlazio bez rijeci. Prolazili su mjeseci, stari je cesto pravio i budalu od sebe, tukao se u kafani kada bi njoj neko uputio neku ruznu rijec ili, ne daj Boze, dodirnuo, ali nista to njoj nije znacilo. Odmahivala je rukom i govorila drugaricama da je " isti kao svi ", da je sasav, lud, odvratan, mada ponekad i smjesan i simpatican. A on je cak uspio da od nekog svog drugara, koji se bavio trikotazom, nabavi majicu na kojoj je na ledjima pisalo u tri jezika jedno ispod drugog:
Volim ..... (njeno ime)
Ich liebe .....
I love .....
i takav bi mrtav - hladan sjedio u kafani, ne obaziruci se na komentare ostalih koji su ga proglasavali propalim smokljanom.
I nakon skoro godinu dana neumornih napora i zapitkivanja, stara konacno pristane da izadje sa njim u bioskop. Mozete samo da zamislite uzbudjenje i ushicenost moga starog, njegovu srecu i tremu.
Izadjose konacno zajedno, sami i daleko od naseg svijeta, u bioskop, na veceru i na kraju da se prosetaju pored rijeke. I dok su tako prelazili most, stari se iznenada popeo na ogradu i rece joj sa najvise ljubavi i ozbiljnosti koliko je imao :
" Mila, guraj ili grli. Bez tebe je zivot beznacajan. "
Od silnog soka, straha i treme, majka ga povuce sa ograde prema sebi, a onda mu je najprije zviznula takvu samarcinu da je stari sve zvijezde vidio, da bi ga odmah zatim tako strasno poljubila da starom, kako on kaze "...i dan - danas usne bride kada se sjeti te veceri..."Smiley)))
I priznala mu je tada da je i ona njga zavoljela jos odavno, ali je htjela vidjeti da li je stvarno iskren ili je samo "...isti kao svi..."
Kada su zavrsili pricu, i stari i majka su mi rekli slijedece rijeci:
" Sine, kada volis, kada sretnes te oci za koje si siguran da zelih gledati u njih cijeli zivot, voli srcem a ne mozgom, ne slusaj prijatelje, neprijatelje, rodbinu, nikoga, pa ni samog sebe, slusaj samo srce, ono ce ti pokazati put..."
I eto, dragi moji, zajedno su i sada, poslije svih ovih godina...

Sta ste vi cinili ili cinite da bi vas zavoljela ona osoba bez koje vam se cini da sunce ne izlazi i zvijezde ne trepere...???

Pozdrav

autor : angus
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
Citat: SerbianFighter

voli srcem a ne mozgom, ne slusaj prijatelje, neprijatelje, rodbinu, nikoga, pa ni samog sebe, slusaj samo srce, ono ce ti pokazati put...


ovo svako treba da si istetovira na celu, da ne zaboravlja!!
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Problem je sto je jako tesko uskladiti da volis srce a ipak koristis mozak u svemu tome... to je umece koje se stice s godinama... ja ga nisam imao kad mi je trebalo...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 04. Maj 2024, 07:36:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.